Lexoni sot, 13 shkurt 2018, në gazetën e përditshme "Albanian Free Press"

Lexoni sot, 13 shkurt 2018, në gazetën e përditshme "Albanian Free Press"
IKJA E HALIMIT, PSE PO BRAKTISET PD

ANALIZË Largimi i Eduard Halimit nga Partia Demokratike ka shënuar ikjen e radhës nga kjo forcë politike. Për analistin e “Albanian Free Press”, Roland Qafoku, nëse do të ishte i vetmi, ky nuk do përbënte ndonjë problem. Por radha e të ikurve “për një projekt tjetër” nga kjo parti, tashmë është kthyer në një çështje të mungesës së identitetit dhe zërit të fortë autoritar e profesional. Përse janë larguar sipas tij, Mustafaj, Tafaj, Zogaj, Topalli, Rusmali, Minarolli, Imami, Beja, Patozi, Bode, Ruli, apo Demi. “Është ushtria e të ikurve. Që është zëvendësuar me një ushtri që nuk ngjall shpresë”, komenton ai

OP-ED

Paratë që hedhim për rrugët e Ballkanit

Nga Plator Nesturi

 

“ANTENA JASHTË FAMILJES”

Flet shoqja Lindita Nikolla: Edhe bashkëshorti im pedagog, shau Edi Ramën

 

SOCIALE

Pranimet në Universitetin e Tiranës, kriteret që duhen për t’u shpallur fitues

Mjekësia, shpallen kriteret për pranimet e studentëve të rinj

 

KULTURË

Vazhdon debati mbi godinën e Teatrin Kombëtar, flasin artistët

INTERVISTA/ Flasin për “Albanian Free Press”, artistët Xhemil Tagani, Arben Derhemi, Zamira Kita, Ilirian Ali dhe Eliona Thomaraj

 

SPORT

Kombëtarja, dilemat e Panucci-t mes zhgënjimit dhe “tradhtisë”

LEXONI GAZETËN E PLOTË DIGJITALE FALAS!

Shpërndajeni me miqtë tuaj: