Horoskopi i Shën Valentinit 2018

Horoskopi i Shën Valentinit 2018
Dashi

Nëse jeni çift: Venusi dhe Marsi në shenjë, kanë shumë buzëqeshje për Saturnin, duke zbuluar projekte për të ardhmen, para një qiriu që ndez ëndrrat dhe dëshirat. Nën fletët rënkojnë thirrjet e pasionit. Kujdes, megjithatë, për ndryshimet e humorit: Hëna dhe Urani ju bëjnë të kapeni pas një argumenti të vogël.

Nëse jeni vetëm: Urani dhe Venusi në shenjë, janë të djallëzuar dhe ata sjellin diçka të veçantë në qiellin tuaj. Nuk ndodh shpesh, por nëse e tejkaloni ftohtësinë e Hënës së kundërt, mund ta tejkaloni rezistencën dhe ta braktisni veten me një pasion të papritur. Saturni e siguron, e ardhmja është e kuqe.

Demi

Nëse jeni çift: Atmosfera midis jush dhe partnerit tuaj është mjaft e tensionuar. Venusi dhe Marsi tregojnë se xhelozia ju bën të bëni hapa të rremë: mos i jepni mashtrim zemrës. Enigma Mërkur bën që sqarimi të jetë i vështirë. Megjithatë, ka një gjë që nuk sjell një kthesë rrënjësore: pasioni i nxehtë nga miku i Plutonit.

Nëse jeni vetëm: nuk është koha e përkryer për të kërkuar një histori të përsosur. Kupidi sot ju bën të jeni të ngrysur dhe nuk duket të jetë, duke goditur për në qendrën e zemrës tuaj. Ndoshta, thjesht, ju duhet të merrni veten më pak seriozisht: aventurat nuk numërohen, me një Pluton aq të zjarrtë dhe të pasionuar.

Binjakët

Nëse jeni çift: Çfarë drithërime, çfarë pasioni. Kjo është e garantuar nga Mërkuri, i cili e bën ndjenjën mendore të gjallë. Jupiteri i cili mbush shpresën dhe optimizmin ndaj bashkimit dhe Marsit, i cili zbulon se puthjet në dritën e yjeve ndjellin dëshira seksuale. Stabiliteti? Nuk është për të gjithë: Saturni është ende një problem.

Nëse jeni vetëm: qëndroni në shtëpi? Nuk është me të vërtetë një mbrëmje për t’u mbyllur midis katër mureve. Thërrisni miqtë tuaj dhe dëgjoni ftesën e Hënës dhe Merkurit: sonte ju mund ta shpaguani lutjen tuaj të zemrës. Marsi dhe Urani nuk ju kursejnë rryma dhe puthje djegëse. Erosi është intensiv, i pasionuar, i gjallë.

Gaforrja

Nëse jeni çift: atmosfera midis jush dhe partnerit është e tensionuar. Disa planetë armiqësore ndaj shenjës suaj ngrenë polemika, keqkuptime, madje edhe shkëputje. Qetësoni shpirtin tuaj, largoni “damarin” tuaj të hidhur për një mbrëmje: nëse ju braktisni veten në shpërthimet e Neptunit, ndoshta ju mund të gjeni një harmoni të vogël.

Nëse jeni vetëm: nuk është e lehtë të merresh me ju, kur Hëna është e keqe si sot. Edhe Jupiteri dhe Urani ju bëjnë të jeni nervozë. Mos u shqetësoni: le të kalojë kjo mbrëmje dhe, në vend që të braktisni veten në melankolinë e zakonshme, përpiquni të organizoni një darkë me miqtë. Gëzimi nuk është larg.

Luani

Nëse jeni çift: kjo është dita e Shën Valentinit ndaj duhet të festoni. Rasti që ju japin Hëna dhe Saturni ka shijen e pasionit, romancës, stabilitetit. Me partnerin marrëveshja është e shkëlqyer, edhe nëse historia juaj ka lindur kohët e fundit: Marsi dhe Venusi në Dash ndezin ndjenja të thella.

Nëse jeni vetëm: me një Hënë të tillë dhe një qiell aq premtues, vishni fustanin më të bukur që keni dhe lëshohuni, sepse sonte është e vështirë të ktheheni në shtëpi me duar të zbrazëta. Lotaria e zemrës është e gjitha për ju: hijeshia juaj është e papërmbajtshme, Saturni e siguron atë.

Virgjëresha

Nëse jeni çift: një mbrëmje tepër anonime, ajo që ju pret sonte. Saturni ende armiqësor thotë se partneri është larg ose që flaka e re i zhgënjen pritjet tuaja, duke shtyrë një takim. Më e mira do të vijë muajin e ardhshëm, tani për tani, më mirë prisni.

Nëse jeni vetëm: Jupiteri dhe Hëna në shtëpinë e dytë ndriçojnë bukurinë tuaj. Shko, argëtohu, mos ji i vetmuar: një mbrëmje si kjo mund të shërbejë për t'ju bërë të qeshni me miqtë tuaj, ndoshta duke zgjeruar sferën e dijes. Plutoni gjallëron erosin e intensitetit dhe të pasionit: lëreni veten të shkoni.

Peshorja

Nëse jeni çift: në shënimet e Hënës dhe Merkurit, biseda bëhet me aromë para darkës së qirinjve. Emocionet nuk janë shumë pas: Saturni dhe Jupiteri ndezin dashurinë për projekte të rëndësishme. Mos ulëshoni shumë, sidoqoftë, vëmendje: Marsi dhe Urani nuk ju mbrojnë nga grindjet.

Nëse jeni vetëm: më në fund ju mund të ndryshoni mendjen tuaj me forcën e pasionit dhe dashurisë. Një simfoni yjesh magjike ju jep emocione të paharrueshme: është e vështirë të mos shijoni mbrëmjen, me një Hënë të tillë. Sidoqoftë, Marsi dhe Venusi mbjellin mosmarrëveshje: pushtimi ndodh, por nuk zgjat shumë.

Akrepi

Nëse jeni çift: është e çuditshme për të thënë për dikë si ju, i cili nuk pranon gjysmën e masave, por në ditën e Shën Valentinit, kupido nuk ju jep emocione të mëdha. Nëse historia juaj është e fortë, ajo vazhdon pa ndryshime të mëdha. Megjithatë, pasioni nuk mungon: fjala e Plutonit. Hëna nxit xhelozinë.

Nëse jeni vetëm: e doni për ta pushtuar, për të treguar, për dashuri, për të shkaktuar stuhi hormonale në prehrin tuaj. Këtë herë, megjithatë, pushtimi nuk ju jep surpriza adrenaline. Ndoshta ju vendosni për një kohë? Për një mbrëmje mund ta bëni: le të shkoni në frymëzimin e Neptuni.

Shigjetari

Nëse jeni çift: a keni menduar se si të magjepsni partnerin tuaj? Një mbrëmje si kjo është bërë për të lënë një shenjë. Merre një propozim që nuk mund dhe nuk duhet të thuash jo: Venusi, Marsi, Hëna, Urani dhe Jupiteri mbushin zemrën me një dashuri të pasur. Saturni e bën marrëveshjen më të qëndrueshme.

Nëse jeni vetëm: momentet si këto janë bastet e fituara në fillim. Kupidi ka përqendruar gjithçka për ju, duke ju bërë protagonistin e një ëndrre të mrekullueshme. Në një festë me miqtë, në një mbrëmje të improvizuar mund të takosh njeriun e jetës tënde: fjala e Jupiterit, Uranit dhe Saturnit.

Bricjapi

Nëse jeni çift: nuk është mbrëmja ideale për të festuar me partnerin tuaj. Një Hënë e keqe në Peshore ngre probleme me partnerin e saj: dhurata nuk është e përshtatshme, romantizmi është nënshtruar, flaka e re ju zhgënjen. Shtyi festimet për nesër: atmosfera do të jetë më e mirë.

Nëse jeni vetëm: doni të pushtoni me dikë? Sonte, mjerisht, rrezikon të jesh bosh. Kupidi është i mërzitshëm: Hëna dhe Jupiteri armiqësorë dërgojnë një takimnë dreq, prishen strategjitë tuaja të pushtimit. Ata që kërkojnë një dashuri të goditur dhe të drejtuar janë më të lumtur, por në fund ata janë të zhgënjyer.

Ujori

Nëse jeni çift: atmosfera është e magjepsur mes jush dhe partnerit tuaj. Partneri ju befason me një darkë romantike, ju jep një buqetë të madhe lule, ju ofron një festë për të bërtitur nga kënaqësia. Merkuri dhe Urani bëjnë udhëtime me fat; Saturni konsolidon tregimet në vazhdim. Çfarë doni më shumë nga Kupidi?

Nëse jeni vetëm: mënyrë e lirë për lojërat më intriguese erotike. Marsi dhe Venusi janë të nxehtë dhe ju jeni në formë: sonte në një aperitiv mund të takoni një partner me pasion, me të cilën do të ndani çaste epike, të cilat mund të jenë të këndshme për t’i përsëritur në të ardhmen. Hapni veten ndaj të rejave.

Peshqit

Nëse jeni çift: pasioni rritet, mirëkuptimi forcohet, besimi tek partneri bëhet i fortë. Neptuni në shenjë ju bën më romantikë se kurrë, por pasioni nuk mungon: sugjeron një Hënë magjike në shtëpinë e tetë. Në këtë ditë ju jeni të nxehtë: marrëveshja me partnerin është e fortë.

Nëse jeni vetëm: ndeshjet e kësaj mbrëmje janë Cupido. Perëndia i dashurisë e bën bukurinë tuaj të ndriçojë, lartësuar nga tre planetë në fushën e dytë. Pushtimi është i lehtë për ju: si t'i rezistoni hijeshisë suaj? Miku i Plutonit i bën luhatjet tuaja të kapitulluara: në Shën Valentin ju bën kaq shumë që të ndizeni.

*Përkthyer nga www.virgilio.it

Shpërndajeni me miqtë tuaj: