Higuain nuk i mjafton Juves, Xhaka "zverdhet" në humbjen e turpshme me City

Higuain nuk i mjafton Juves, Xhaka "zverdhet" në humbjen e turpshme me City
Finalistët e Champions League gjatë sezonit të kaluar, ndalen në barazim nga Totenhem, në një ndeshje plot emocione, duke vënë në dyshim kualifikimin për në çerekfinale. Nuk parashikohej kaq e lehtë fitorja e Manchester City, që shkatërroi Basel 4-0, duke pritur i qetë kualifikimin. Champions League dhuron emocione të tjera sot në mbrëmje për të mbyllur javën tjetër turin e ndeshjeve të para, me favoritë të tjerë si Barcelona e Bayern.

Ilkay Guendogan, Bernardo Silva dhe Sergio Aguero realizuan tre golat e parë të këtij takimi. Mesfushori kuqezi Taulant Xhaka, siç pritej, humbi durimin dhe u ndëshkua me karton të verdhë. Me fillimin e pjesës së dytë, Guendogan shënoi golin e katërt dhe të dytin personal

Juventus-Tetenhem       2-2

Shënues: Higuain 2’, 9’/Kane 35’, Eriksen 72’

Shpërndajeni me miqtë tuaj: