Publikohen pamjet: Ky është momenti kur koreanoveriorët lëshuan raketën e tmerrshme (VIDEO)

Publikohen pamjet: Ky është momenti kur koreanoveriorët lëshuan raketën e tmerrshme (VIDEO)
Ministria e Mbrojtjes e Koresë së Veriut ka publikuar momentin kur raketa Hwasong-15, e përshkruar si “më e fuqishmja”, u nis në errësirën e mëngjesit.

Në video tregohet shikohet flaka që lëshoi raketa e ngarkuar në një mjet të ushtrisë.

Nga ky moment, Pheniani e konsideron veten si “një fuqi bërthamore”. /a.a/ Albanian Free Press Online/

Foto dhe video: Ministria koreanoveriore e Mbrojtjes (Marrë nga Tv amerikan ABC News)